TÜRKÇE

AYTAÇ ARIKAN

Photographer & Electrical Engineer

Fotoğrafçı & Elektrik mühendisi
Aytaç Arıkan, 31 yasındayım. Hollandada doğdum. Hayatımın bir kısmını Hollandada ve Türkiyede geçirdim. Şu anda Hollandada yaşamaktayım. Elektronik ve otomasyon üzerine okudum. Hobilerimin arasında başlıca olmak üzere fotoğraf çekmek ve Alfa Romeo sürmek vardır.

Bu yazıyı yazarken kaç yıldır fotoğraf çekiyorum dedim ve arşivime baktım. Şaşırarak söylüyorumki 2004 yılında Kodak DX serisi makinem ile fotoğraf çekmeye başlamışım. Aradan tam 17 yıl geçmiş. 2008 yılında ise artık daha professonal bir makineye ihtiyacım olduğuna karar verdim ve makineyi değiştirdim. Fotoğraf çekmemdeki en büyük amaç, zamanı durdura biliyor olmamdı. İstediğim zaman arşivime bakıp geçmişte yolculuk yapabiliyordum. Güzel zaman geçirdiysem bunları fotoğraflamak ve ilerde onlara bakıp anılara dönmek bana haz veriyor. Benim için her fotoğrafın içinde bir his vardır. Beynim ile değilde, kalbim ve gönlüm ile fotoğraflarımı çektiğim için, o anki ruh halim, düşüncelerim ve davranışlarımın direkmen fotoğraflarıma yansıdığını hissediyorum. Aradan yıllar bile geçmiş olsada bunları tekrar hissetmek ve her zaman benimle olduğunu bilmek beni mutlu ediyor.

Fotoğraf benim aşkım, fotoğraflarım ise gönlümün aynası olduğu için, hayatım boyunca kayıt etmek istediğim anlarımı fotoğraflıyacağım.

Sevgilerim ile,

Aytaç Arıkan